Contabil Facturare

Nivel carieră:

Middle (2-5 ani)

Tip job:

Full time

Locație job:

București

Împreună cu noi îți poți scrie povestea mai departe, alături de experți recunoscuți, într-un mediu dinamic și competitiv, sprijinind dezvoltarea agriculturii românești.

Rolul de Contabil  Facturare ți se potrivește dacă ai:

  • Minim 3 ani experință în contabilitate;
  • Cunoaștințe foarte bune a legislației și a Codului Fiscal;
  • Cunoaștințe foarte bune MS Office;
  • Responsabilitate, spirit de inițiativă, integritate, lucru în echipă și organizare;
  • Acurateţe în modul de lucru, rigurozitate, atenţie la detalii;
  • Abilități dezvoltate de analiză şi sinteză;
  • Experiență de lucru în SAP – poate fi un avantaj;
  • Cunoaștințe de limbă engleză la nivel mediu – poate fi un avantaj.

Responsabilități:​

  • Înregistrarea în ERP a facturilor de vânzare pentru categoriile de produse îngrașăminte și motorină;
  • Înregistrarea în ERP a facturillor de servicii interne și externe;
  • Emiterea facturilor de retur, refuz, acord marfă;
  • Emiterea facturilor de storno și repunere marfă;
  • Emiterea în ERP a refacturărilor către grup;
  • Emiterea din ERP a facturilor de avans pentru clienții cu sold negativ de la sfarșitul lunii;
  • Emiterea din ERP a facturilor de storno avans pentru clienți;
  • Operarea clearing-urilor pentru facturile emise, inclusiv pentru facturile emise în depozite cu termen de plata în avans;
  • Operarea clearing-urilor transmise de către departamentul Colectare;
  • Operarea clearing-urilor în urma facturilor de discount off, suplimentar și voucher;
  • Operarea corecțiilor pentru scadențe și rescadențări;
  • Pregătirea documentelor pentru Garda Financiară, Poliția Economică, ANAF, audit extern;
  • Arhivarea documentelor contabile.

Raportează către: Contabil Șef Agricover SA