Responsabil Trezorerie

Career level:

Middle (2-5 ani), Senior (> 5 ani)

Employment type:

Full time

Address:

București

Acest rol ți se potrivește dacă ai:

  • Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară;
  • Studii superioare economice;
  • MS Office nivel avansat (excel, baza de date) și rapoarte;
  • Atenție la detalii și atitudine prietenoasă față de cifre și date;
  • Gândire analitică și abilități de prezentare, claritate, concizie;
  • Cunoștințe limba engleză - nivel mediu.

Responsabilitățile rolului vizează:

  • Întocmirea situației zilnice a trezoreriei;
  • Pregătire cash flow săptămânali;
  • Pregătire și furnizare divese raportări către grup cu privire la lichiditate;
  • Efectuarea plăților (ieșiri de numerar) pentru trageri/utilizări din liniile de credit acordate clienților;
  • Efectuarea plăților către furnizori de prestări servicii (ieșiri de numerar);
  • Gestionarea relațiilor cu finanțatorii societății;
  • Monitorizarea derulării contractelor de împrumut ale societății;
  • Gestiunea garanțiilor acordate în favoarea finanțatorilor societății;
  • Nu desfășoară operațiuni cu numerar. Încasarea/plata oricăror sume de bani se va efectua exclusiv prin utilizarea transferurilor bancare.

Întreaga echipă te încurajează permanent să te implici în:

  • Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții;
  • Menţinerea şi transmiterea unui standard de profesionalism în realizarea activităţilor departamentului, prin punerea în aplicare a proceselor și procedurilor de lucru agreate.

Poziția raportează către: Director Financiar​