Contabil Senior

Nivel carieră:

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Tip job:

Full time

Locație job:

Ilfov, Voluntari

Agricover Credit IFN SA este cea mai importantă instituție financiară din România specializată pe finanțarea necesarului de capital de lucru al producătorilor agricoli.

Împreună cu noi îți poți scrie povestea mai departe, alături de experți recunoscuți, într-un mediu dinamic și competitiv, sprijinind dezvoltarea agriculturii românești.

Suntem în căutarea unui Contabil Senior talentat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre financiare.

Cerințe:

Nivel studii: superioare, (profil ︉︍︊︁︎︎︉︆︂︆︄︅︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎economic)
Nivel experiență: experiență de minim 3 ani într-o funcție similară într-o instituție financiară
Viziune strategică asupra domeniului de activitate
Cunoștințe: MS Office la nivel avansat (Excel, baze de date) și rapoarte
Cunoștințe operare SAP
Limba Engleză sau altă limbă de circulație internațională (scris, vorbit, citit) - nivel mediu-avansat

Responsabilități:

Înregistrarea și salvarea facturilor de furnizori interni și externi, ︁︀︂︃︃︇︉︆︄care nu fac parte dintr-un decont, în conformitate cu contractele semnate și după obținerea aprobării și cod proiect (acolo unde este cazul);
Înregistrarea notificărilor de plată externă;
Descărcarea cheltuielilor înregistrate în avans;
Definirea și înregistrarea imobilizărilor în curs;
Componența și verificarea contului contabil imobilizări în curs;
Definirea și înregistrarea mijloacelor fixe și obiectelor de inventar;
Înregistrarea în sistem a furnizorilor, a mărcilor de angajați;
Propuneri de plată furnizori și obținerea aprobării de plată;
Înregistrarea și plata contractelor de chirii sedii;
Completarea formularelor statistice;
Urmărirea serviciilor prestate - servicii refacturate în cadrul contractelor de credit;
Emiterea facturilor către clienți: refacturare servicii contracte de credit, refacturări diverse, taxe și comisioane;
Facturi de vânzare mijloace fixe și obiecte de inventar;
Evidența operațiunilor și conturilor diverse;

Întreaga echipă de finanțare te încurajează permanent să te implici în:
Participarea la activitățile de parametrare și dezvoltări informatice legate de aplicația de gestiune;
Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții;

Raportează către: Contabil Șef Agricover Credit IFN